KELIAUKITE PO LIETUVĄ!

Jus domina Lietuvos istorija, kultūros, gamtos paveldas ir kelionės? Tada keliaukite kartu su projektu „Įdomiausios vietos. LT“! Šis naujas interaktyvus portalas skirtas Jūsų kelionių po įspūdingiausias Lietuvos vietas planavimui bei sudarytų maršrutų dalinimuisi su kelionių megėjais. Keliaukite pėsčiomis, dviratėmis ar keturatėmis priemonėmis ir netgi vandeniu. Svarbiausia – su mūsų pagalba tai darysite įdomiai, prasmingai ir patogiai!Keliauti po Lietuvą – tai įdomiai leisti laisvalaikį

Lietuva yra gausi gamtos ir kultūros paveldo objektų, kurie džiugina savo grožiu ir istorija tiek tautiečius, tiek ir užsienio svečius. Lietuvos vertybių registre užregistruota net 8087 nekilnojamo turto ir 80 kilnojamo turto paveldų objektų. Be jų, Tėvynėje dar yra 870 saugomų gamtos paveldo objektų. O kiek dar yra neatrastų objektų ar tokių, kurie svarbūs išskirtinai Jums, Jūsų šeimai ar draugams! Juk kiekvienas Lietuvos regionas gali Jus nustebinti įdomiais objektais, miestų gatvės papasakoti apie įspūdingą praeitį, o tradiciniai amatai liudyti mūsų kultūros lobyną. Kelionių po Lietuvą metu atraskite ir pažinkite tai! Praturtinkite laisvalaikį naujais įspūdžiais, kartu ugdydami savo pilietiškumą ir istorinę sąmonę. „Įdomiausios vietos. LT“ – bus Jūsų gidas šiose nepaprastose kelionėse po Lietuvą!

Keliaukite interaktyviai

Šiuo metu mūsų svetainėje galima rinktis iš daugiau nei 100 entuziastų sukurtų kelionių maršrutų ir atskirų objektų po visą Lietuvą. Keliones ar objektus galima filtruoti pagal joms priskirtus raktažodžius arba jas rinktis pagal naujumą ar populiarumą. Kiekviena kelionė ir objektas turi savo trumpą aprašymą. Keliaujama linijiniu principu, pagal jau sudarytą lankytinų vietų eilę. Kiekvienas taškas žemėlapyje turi savo pavadinimą, taip pat trumpą aprašą. Kai kuriais atvejais papildomai pateikiamos nuotraukos ar nuorodos į išsamesnius informacijos šaltinius. Visa tai tam, kad norintys sužinoti daugiau, turėtų kur plėsti savo pažinimo horizontus.

Tegul keliavimas būna patogus!

Tikriausiai Jūs mėgstate keliauti pasitelkę moderniausias šių dienų technologijas? Puiku! Čia mes Jums vėl skubame į pagalbą, nes prie kiekvieno lankytino objekto mūsų svetainėje rasite pateiktas koordinatės WGS formatu. Jas galima naudoti su didžiąja dalimi navigacijos programų, tad ieškantieji objekto tikrai nepasiklys. Portalo lankytojų patogumui yra sukurtas mygtukas „Google maps”, kurį paspaudęs vartotojas nukreipiamas į „Google maps” aplinką – čia jis gali matyti savo padėtį kelionės tikslo atžvilgiu, taip pat pasirinkti norimą kelionės būdą automobiliu ar pėsčiomis. Kiekvienam vartotojui suteikiama galimybė išsaugoti bet kurį kelionės aprašą savo kompiuteryje ar telefone PDF formatu. Apraše bus pateikta informacija apie kelionę, kelionės taškų aprašai, tikslios koordinatės, adresai ir kiekvieno taško padėtis mini žemėlapyje. Baigęs kelionę vartotojas, galės ja pasidalinti savo „Facebook“ paskyroje.

Jūsų patogumui – galimybė kurti individualias keliones

Siūlome Jums ne tik keliauti po atskirus objektus ar jau sudarytais maršrutais, tačiau ir sudaryti individualias savo keliones, į kurias galėsite įtraukti jau esamus taškus iš bendro žemėlapio. Kiekvienas taškas yra priskirtas atskirai kategorijai, pvz.: dvarai, piliakalniai, muziejai ir pan. Pasirinkus taškus ir paspaudus „Sugeneruoti kelionę“, bus sukurtas preliminarus maršrutas. Jeigu sukurta kelionė patiks, vartotojas ją galės išsisaugoti PDF formatu. Norėdami išsaugoti kelionę, turėsite jai sugalvoti pavadinimą, pateikti trumpą jos aprašą ir priskirti raktažodžius. Kelionės kuriamos dėliojant maršruto taškus ant žemėlapio ir įrašant jų pavadinimus. Taip pat pasirinktinai galima pateikti papildomos informacijos apie kiekvieną tašką, priskirti nuorodų į papildomus informacijos šaltinus ar įkelti nuotraukas. Išsaugojus kelionę, ją peržiūrės portalo darbuotojai ir patvirtins per 48 valandas – tuomet ji taps viešai prieinama. Visas savo sukurtas keliones Jūs bet kada galite redaguoti meniu punkte „Mano kelionės“.

Turizmas kultūros keliais

Mūsų projektas skatina Jus keliauti ne tik po atskiras Lietuvos vietas, bet ir po mūsų krašto kultūros kelius – tokius kelius, kurių maršrutai sudaryti siekiant populiarinti konkrečius objektus, tarpusavyje susijusius savo istorija, paveldu, kultūra, svarbiomis asmenybėmis ir reiškiniais. Tokie kultūros keliai yra reikšmingi puoselėjant supratimą ir pagarbą bendroms mūsų vertybėms. Europos Taryba dar 1987 m. pradėjo kurti „Kultūros kelių programą“, siekdama įvairiapusiškiau atskleisti Europos kultūrinį identitetą ir stiprinti kultūrinį turizmą. 2010 m. ši programa buvo išplėsta ir nuo tada Europos Taryba yra patvirtinus daugybę oficialių kultūros kelių visoje Europoje, na o mūsų projektas skatina pažinti šiuos kelius Lietuvoje ir patiems tapti naujų kultūros kelių sudarytojais.

Kaip kurti kelionę